Ndërlidhjet

Albumi i ri i Rita Orës do përfshijë instrumente nga Kosova


Rita Ora me fëmijë nga Kosova gjatë xhirimit të video spotit për "Shine Ya Light"

Rita Ora me fëmijë nga Kosova gjatë xhirimit të video spotit për "Shine Ya Light"

Mediat britanike raportojnë se albumi i ri i Rita Orës do të përfshijë edhe muzikë që do të luhet me instrumente nga Kosova, vendin e lindjes së këngëtares me famë botërore.

“Kam zgjedhur disa instrumente që e përfaqësojnë kombësinë timë, prej nga vij” iu ka thënë mediave britanike Ora dhe ka shtuar: “Do t’i bëj bashkë ato (instrumente) dhe do e bëj këtë album që të më përfaqësojë personalisht sa më shumë që është e mundshme”.

Këngëtarja 25 vjeçare e lindur në Prishtinë është rritur në kryeqytetin britanik, Londër prej ku e ka filluar karrierën ndërkombëtare. Albumi i saj i parë i lëshuar në qarkullim në vitin 2012 mbante titullin “ORA”, ndërsa pjesë e tij ka qenë edhe kënga, “Shine Ya Light", video spoti i së cilës është xhiruar në Kosovë.

Karriera e saj shënojë ngecje si pasojë e problemeve me kompaninë e Jay Z, “Roc Nation” e cila e pengonte publikimin e albumit të dytë të saj. Mirëpo ajo tashmë ka sqaruar gjithçka ligjërisht me këtë kompani, ndërsa karrierën do ta vazhdojë me kompaninë “Warner”.

XS
SM
MD
LG