E enjte, prill 24, 2014 Kosova 06:57

Lajmet

Arrihet armëpushimi midis Izraelit e Hamasit

GazaGaza
x
Gaza
Gaza
Madhësia e shkronjave - +
Ministri i Jashtëm i Egjiptit ka bërë të ditur se Izraeli dhe Hamasi janë pajtuar për armëpushim në Rripin e Gazës.

Armëpushimi pritet të hyjë në fuqi në orën 20:00 (sipas kohës në Evropë).