E dielë, janar 25, 2015 Kosova 11:14

Lajmet

Philip Reeker e viziton Beogradin

Philip ReekerPhilip Reeker
x
Philip Reeker
Philip Reeker
Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të shtetit, Philip Reeker, nesër do të qëndroj në Beograd, me ç’rast pritet të takohet me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq, ka njoftuar qeveria e Serbisë.

Mëtutje, në njoftimin e shkurtër, theksohet se zoti Reeker dhe Daçiq do të takohen në mesditë, ndërsa pas takimit do të jepet një kumtesë.

Raportohet se herën e fundit, Philip Reeker, ishte në Beograd në fillim të muajit korrik, kur pat biseduar me zotin Daçiqin, i cili atëherë ishte mandatar për formimin e qeverisë së Serbisë.

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015