E premte, maj 22, 2015 Kosova 15:02

Lajmet

Shpërthim në Damask

Damask...Damask...
x
Damask...
Damask...
Raportet nga kryeqyteti i Sirisë, Damasku thonë se një bombë ka shpërthyer para ndërtesës së Ministrisë së Brendshme.

Televizioni shtetëror tha se shpërthimi ka ndodhur në hyrjen kryesore të Ministrisë.

Nuk janë dhënë detaje mbi dëmet.

Konflkti në Siri, mes forcave tw presidentit Bashar Al Assad dhe kryengritësve, i nisur në mars të 2011 ka lënë të vdekur mbi 40 mijë persona.

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.