E dielë, maj 24, 2015 Kosova 19:13

Lajmet

Vdes ish-ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Struck

IlustrimIlustrim
x
Ilustrim
Ilustrim
Ish-ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Struck, ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare, ka njoftuar familja e tij.

Ai ka qenë anëtar i kabinetit të drejtuar nga ish-kancelari Gerhard Schroeder, që humbi pushtetin në vitin 2005.

Ai ka vdekur nga një sulm në zemër në një spital në Berlin.

Në kohën sa ishte ministër, Struck ka vizituar edhe Kosovën, ku përveç takimeve me liderët, vizitonte dhe kontigjentin gjerman në kuadër të KFOR-it.

Përzgjedhja Jonë

Si të vazhdosh jetën kur miqtë të martirizohen?

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.