Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E dielë, nëntor 29, 2015 Kosova 15:08

Fotografitë e javës

Postuar më 01.12.2012


Radio Evropa e Lirë ka përzgjedhur fotografitë që kanë lënë më së shumti mbresa, gjatë javës që lamë pas.

1

Algat e kuqe kanë mbyllur një det për vizitorët, Australi...

2

Protestuesit anti-qeveritarë në Sheshin Tahrir, Egjipt...

3

 Plazh në Indi. Në shumë vende në mbarë botën u shënua Dita Ndërkombëtare kundër AIDS-it.

4

Festimi i 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë...

5

Torta gjigande, 550 tonëshe, e gatuar enkas për 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Tiranë...

6

Festimi i 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë nga nxënësit në Prishtinë...

7

Ramush Haradinaj në Prishtinë pas lirimit nga Tribunali në Hagë nga të gjitha akuzat për krime lufte...

8

 Palestinezët festojnë pasi fituan statusin e shtetit vëzhgues në OKB, Ramallah...

9

Princi William dhe dukesha Kate në Japoni...

10

Protestat e ekstremistëve të djathtë në Serbi kundër lirimit të Haradinajt, Balajt dhe Braihamjt...

11

Fshat në Azerbajxhan...

12

 Balsamuesi Werner Beckmann në Muzeun Historik Natyror, Gjermania veriore, përgatit një skelet 15 metra të një balene... 

13

Bora e parë sivjet në Afganistan...

14

Rrjeti i Grave RAE dhe Qendra për iniciativë rome, me mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Podgoricë organizuan protestën "Stop martesave të detyruara"...

15

Përmbytje nga shiu në Podgoricë...