Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E hënë, nëntor 30, 2015 Kosova 08:58

Fotografitë e javës

Postuar më 22.12.2012


Në Kazakistan, termometri shënoi -45 gradë Celsius, në Ekuador shpërtheu vullkani, bota është ende nën goditjen e vrasjes masive në shkollën fillore amerikane në Newtown, Prishtina e dekorohet për festa, Praga kujton Vaslav Havelin, dhe histeria globale në lidhje me fundin e botës, janë vetëm një pjesë e ngjarjeve që regjistruan në fotografët nëpër botë gjatë javës që po lëmë pas.

1

Francë: Brady Leman (Kanada), Andreas Matt (Austri) dhe Daniel Bohnacker (Gjermani) në Val Thorens.

2

Punëtor në Bangladesh bart fuçi të zbrazëta...

3

Dekorimi i pemëve në Prishtinë...

4

Vala e të ftohtit që përfshiu veriun e Kazakistanit, regjistroi temperatura në -45 gradë Celsius. 

5

Meksika ndezi 16.000 llamba njëherësh nëpërpjekje për të hyrë në librin e rekordeve Ginis. 

6

Shpërthim i vullkanit Tungurahua, qyteti Data Banos, në Ekuador, 17 dhjetor 2012.

7

Qirinj për viktimat e masakrës në Newtown.

8

Perimet në një rrugë në Kajro, Egjipt.

9

Protestat anti-qeveritare në Manama, Bahrein.

10

Bora mbulon varrezat në Kabul, Afganistan.

11

Në kujtim të Vaclav Havelit, i cili vdiq një vit më parë, 18 dhjetor 2012, Republika Çeke.

12

Rreth 900 foshnja u pagëzuan në të njëjtën ditë në kishë në Tbilisi, Gjeorgji.

13

Koreja e Veriut - në nderim të udhëheqësit Kim Jong-Il, i cili vdiq një vit më parë, Phenian, 17 dhjetor 2012.

14

Borë e madhe raportohet të ketë rënë në fshatin Daniloviç, në Bjellorusi.

15

Qyteti Azaz, Siri...

16

Vala e të ftohtit ka përfshirë edhe Rusinë.

17

Dhjetë vajza u vranë në një shpërthim në Xhalalabad, Afganistan.

18

Atmosfera në Pragë për festat e fundvitit. 

19

Në Krasnoyarsk, Rusi, temperatura ranë në -30 gradë Celsius.

20

Posterë në New York ku shkruan "Fundi i botës"...