Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E shtunë, nëntor 28, 2015 Kosova 14:00

Fotografitë e javës

Postuar më 31.12.2012


Disa prej fotografive më karakteristike realizuar nga fotografët nëpër botë, gjatë javës që po lëmë pas.

1

Veshur në kostume babadimri, punëtorët pastrojnë dritaret rreth 55 metra lartësi mbi tokë, jashtë një hoteli në Tokio.

2

Mjegulla mbulon Dolomitet para Kupës Botërore të sllallomit në Alta Badia.

3

Një raketë e paplasur është parë në zonën TERMA Ain në Ghouta, në Damask, Siri.

4

Peshkimi në Krasnoyarsk, Rusi.

5

Një grua egjiptiane brohoret teksa kalon pranë ushtarëve roje në frontin e Pallatit Presidencial, në Egjipt. 

6

Nëntëmbëdhjetë kryengritës talebanë të arrestuar nga forcat afgane gjatë një operacioni në Afganistan. 

7

Shpërthim vullkani në Ekuador.

8

Tymi ngrihet nga oxhaqet e një fabrike të ngrohjes në Berlin, Gjermani.

9

Një ushtar i NATO-s ecën nëpër vendin e një shpërthimi në Kabul, ku vdiq një person dhe u plagosën rreth 15 të tjerë.

10

Boeing AH-64 Apache ndez fishekzjarrët gjatë një shfaqjeje ajrore në ceremoninë e diplomimit të pilotëve në bazën e forcave ajrore Hatzerim në shkretëtirën Negev.

11

Një ndërtesë duke u shkatërruar në Haikou, Kinë. 

12

Skijimi në shkretëtirë, Arabi Saudite. 

13

 Policë kinezë gjatë trajnimit të tyre në mot ekstrem.

14

Trenat e shpejtë në Kinë.