Si të dëgjoni

Radio Evropa e Lirë transmeton në 28 gjuhë. Shumica e programeve tona janë në dispozicion në frekuencat FM dhe në valë të mesme të stacioneve të radiove lokale në vendet ku ne transmetojmë. Nëse nuk mund t’i dëgjoni programet në internet, ju lutem lexoni dokumentin tonë për ndihmë teknike.


E premte, nëntor 27, 2015 Kosova 03:48

Multimedia

Dhunë në Rripin e Gazësi
|| 0:00:00
...  
 
X
15.11.2012
Dhjetëra raketa janë gjuajtur nga militantët e Hamasit në jug të Izraelit, duke vrarë tre civilë izraelitë. Në të njëjtën kohë, ushtria izraelite ka shtuar ofensivën në Rripin e Gazës të kontrolluar nga Hamasi.

Dhunë në Rripin e Gazës

Postuar më 15.11.2012

Dhjetëra raketa janë gjuajtur nga militantët e Hamasit në jug të Izraelit, duke vrarë tre civilë izraelitë. Në të njëjtën kohë, ushtria izraelite ka shtuar ofensivën në Rripin e Gazës të kontrolluar nga Hamasi.