Ndërlidhjet

Novak Gjokoviq për herë të gjashtë fiton në Australian Open


Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviq

Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviq

Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviq, për herë të gjashtë ka fituar në turneun e tenisit Australian Open.

Ai sot, për herë të pestë në finale e ka mundur britanikun Andy Murray.

Fitorja e tij e sotme është edhe një rekord për të dhe për garat që organizohen në Melbourbne.

Me fitoren e sotme, ai vazhdon ta mbaj tituillin si tenisti më i mirë derisa një ditë më parë është mbajtur gara për tenisten më të mirë femër, ku ka fituar gjermanja Angelique Kerber.

XS
SM
MD
LG