Ndërlidhjet

Senegali njeh Kosovën


Senegali ka njohur shtetin e ri të Kosovës ka bërë të ditur ministria e jashtme e këtij vendi.

Senegali ka bërë të ditur gjithashtu se do të ndihmojë në përpjekjet për ruajtjen e paqes, stabilitetit dhe marrëdhënieve të mira, ndërmjet popujve dhe shteteve të rajonit të Ballkanit.
XS
SM
MD
LG