Ndërlidhjet

SHBA nuk tërheq ambasadorin nga Beogradi


Shtetet e Bashkuara nuk kanë ndërmend ta tërheqin ambasadorin amerikan nga Beogradi, përkundër vendimeve të Qeverisë së Serbisë për tërheqjen e ambasadorit nga Uashingtoni.

"Ambasadori Cameron Munter e bën punën e vet dhe atë shkëlqyeshëm", deklaroi zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Sean McCormack, në pyetjen nëse Uashingtoni do të ndërmarrë hap reciprok pas tërheqjes së ambasadorit serb nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG