Ndërlidhjet

PRAGË


Dy shtetas francezë janë vrarë dhe një është plagosur mbrëmë në qytetin Fallujah të Irakut.
Ministria e jashtme në Paris tha se francezët ishin të angazhuar në kompaninë amerikane që merrej me rindërtimin e infrastrukturës në Bagdad.
Në zhvillimet tjera, 4 persona raportohet të jenë lënduar kur policia e Irakut hapi zjarr ndaj disa ish ushtarëve, që kërkonin rrogat e pa paguara.
Po sot, rreth 700 ushtarë irakienë e përfunduan kursin e trainimit, dhe iu bashkangjitën armatës irakiene.
XS
SM
MD
LG