Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e Brendshme e Iranit e quajti "të jashtëligjshëm" vendimin e Këshillit të Lartë për t'ua ndaluar disa kandidatëve pjesëmarrjen në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.
Presidenti Mohammad Khatami u bëri thirrje mbështetësve të tij të mos provokohen nga
konservatorët, dhe paralajmëroi bojkotim të zgjedhjeve nëse vendimi nuk tërhiqet.
XS
SM
MD
LG