Ndërlidhjet

MANASTIR


Policia e Maqedonisë ka ngritur aktpadi kundër peshkopit të Arqipeshkvisë së Ohrit Jovan Vranishkovski dhe 11 personave të tjerë për shkak të përhapjes së urrejtjes fetare dhe racore.
Përveç Vranishkovskit, aktpadi janë ngritur edhe kundër 4 klerikëve dhe 7 murgeshave.
Peshkopin Jovan në krye të Arqipeshkvisë së Ohrit e ka emërtuar Kisha Ortodokse Serbe.
XS
SM
MD
LG