Ndërlidhjet

AJOVA, STETET E BASHKUARA


Kandidatja për nominim demokrat presidencial, Carol Moseley Braun do të tërhiqet nga gara dhe do ta mbështesë kandidatin tjetër Howard Dean, kanë thënë mbrëmë vonë ndihmës të saj. Zonja Braun nga Ilinoisi ishte zezakja e parë që ishte zgjedhur anëtare e Senatit të Shteteve të Bashkuara. Kështu në garën për nominim demokrat presidencial mbeten tetë kandidatë të tjerë.
XS
SM
MD
LG