Ndërlidhjet

STOKHOLM


Gjykata suedeze ka vendosur që vrasësi i ministres së Jashtme Anna Lindh, ti nënshtrohet ndonjë kontrolli mendorë, para se të marret ndonjë vendim. Prokurorja Anita Blindberg tha se "25 vjeçari me origjinë serbe Mihajlo Mihajloviq,e ka vrarë ministren Lindh me paramendim", dhe kërkoi nga trupi gjykues dënim të përjetshëm mirpo, mbrojta sërish ka kërkuar vlerësimin psiqik të të akuzuarit.
XS
SM
MD
LG