Ndërlidhjet

TIRANË


Mijëra vetë kanë protestuar sot në Tiranë kundër qeverisë së kryeminisrit Nano. Tubimi i emërtuar "Nano ik", që është drejtuar nga lideri i opozitës, Sali Berisha, ka filluar pikërisht në orën 12:00. Pak më vonë protesuesit jabnë përpjekur të hyjnë në ndërtesën e kryeministrisë, ndërsa policia dhe forcat speciale kanë shtënë në ajër. Lideri i opozitës, Sali Berisha me këtë rast ka hedhur akuza kundër Fatos Nanos, duke e fajësuar atë për korruspion, për abuzime dhe varfëri të skajshme në Shqipëri. Berisha ka paralajmëruar vazhdim të protestave.
XS
SM
MD
LG