Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje Greqisë dhe grekëve qipriotë të punojnë për zgjidhjen e konfliktit në Qipro.
Komentet vijuan një ditë pasi sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ia doli t'i bindë turqit dhe grekët e Qipros t'i vazhdojnë bisedimet për ribashkimin e ujdhesës së ndarë.
XS
SM
MD
LG