Ndërlidhjet

BAGDAD


Një qytetarë amerikan, anëtarë i një grupi fetar, është vrarë në hyrje të Bagdadit dhe 3 të tjerë janë plagosur. Të palgosurit, i kanë deklaruar policisë se vetura me të cilën kishin udhëtuar kishte hasur në pritë. Ndërkohë, bëhet e ditur se ushtarë të Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar shefin e policisë në Falluxha, i cili kishte dhënë dorëheqje nga detyra një ditë përpara sulmeve në stacionin e policisë të këtij qyteti.
XS
SM
MD
LG