Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Harri Holker nesër do vizitojë Tiranën, ku do takohet me presidentin Alfred Moisiu, kryeministrin Fatos Nano dhe ministrin e Jashtëm Kastriot Islami.
Në fokus të takimeve pritet të jenë bashkëpunimi institucional ndërmjet qeverisë së Shqipërisë dhe UNMIK-ut e institucioneve të Kosovës, shqyrtimi i mundësive për përfshirjen e Kosovës në proceset integruese, dhe përmbushja e standardeve.
Kjo është vizita e parë e Holkerit në Tiranë.
XS
SM
MD
LG