Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka shkuar sot në katër numri i viktimave nga sulmi i djeshëm me bombë në Bagdad.
Në të tjera sulme gjatë ditës së paku një ushtar amerikan është plagosur.
Nga ana tjetër adminsitratori civil i Irakut, Paul Bremer, ka kërkuar nga Italia dhe vendet e tjera, që të mbajnë trupat në Irak deri në dhjetor të vitit 2005.
XS
SM
MD
LG