Ndërlidhjet

TIRANË


Mijëra protestues në mënyrë paqësore sot kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Fatos Nano, lidhur me akuza për korrupsion dhe për dështim në përmirësimin e kushteve të jetesës në Shqipëri.
Protesta u mbajt nën masa të shtuara të forcave policore. Kjo protestë ishte organizuar nga Partia Demokratike dhe nga nëntë parti të tjera opozitare. Protesta me moton "Nano ik" përfundoi me shpërndarjen paqësore të pjesëmarrësve.
XS
SM
MD
LG