Ndërlidhjet

MOSUL


Nga një sulm i kryengritësve në një stacion policie në qytetin verior të Irakut, Mosul janë vrarë dy civilë irakianë dhe janë plagosur dy policë, kanë kumtuar autoritetet policore. Është bërë e ditur se kryengritësit kishin sulmuar me granata–hedhës në drejtim të stacionit policor sot herët në mëngjes.
XS
SM
MD
LG