Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministria e Brendshme e Belgjikës ka kthyer sot përmes fluturimeve të posacme mbi 40 strehimkërkues nga Kosova dhe Shqipëria.
Ministri i Brendshëm belg ka theksuar se kthimi i strehimkërkuesve do të bëhet përmes aeroplanëve ushtarakë dhe jo linjave civile, pasi strehimkërkuesit shkaktojnë probleme për udhëtarët.
XS
SM
MD
LG