Ndërlidhjet

KIEV


Drejtori i Televizionit Shtetëror të Ukrainës dhe Komiteti i Radios thanë se "neutralizimi" i burimeve të huaja të informimit është kyç për mbrojtjen e interesave kombëtare të Ukrainës.
Ivan Chyzh tha se mediat e huaja që punojnë në Ukrainë "janë faktor serioz shqetësues".
Radiostacioni privat 'Kontinent', muajin e kaluar u mbyll, 5 ditë pasi filloi transmetimin e programeve të radios "Evropa e Lirë".
XS
SM
MD
LG