Ndërlidhjet

TIRANË


Ka filluar në Tiranë protesta masive e organizuar nga opozita, që synon largimin e kryeministrit dhe qeverisë aktuale.
Kryetari i PD-së, Sali Berisha e ka akuzuar sërish në protestën e sotme kryeministrin Nano për varfërinë e shqiptarëve, vjedhjen e votës së lirë, krimin dhe korrupsionin në vend. "Nano ik!. Me vjedhjen dhe amoralitetin je bërë poshtërim për çdo shqiptar e Shqipërinë", tha Berisha.
Duke iu referuar situatës në Kosovë, Berisha shprehu dhimbjen për viktimat e ditëve të fundit. Ai tha se "dëshirojmë të dërgojmë mesazhin, se ne respektojmë institucionet e kultit dhe e ndërtojmë së bashku të ardhmen tonë drej paqes, stabilitetit dhe integrimit."
XS
SM
MD
LG