Ndërlidhjet

FALLUXHA


Zyrtarët e ushtrisë amerikane kanë thënë se një grup i rebelëve irakienë ka sulmuar sot marinsat amerikanë në qytetin Falluja. Forcat amerikane thanë se me këtë rast janë vrarë nëntë rebelë dhe janë plagosur tre marinsa.
Trupat amerikane kanë bllokuar kthimin e njerëzve në qytet, pasi kryengritësit nuk kanë dorëzuar armët, që ishte një prej kushteve në bisedimet për paqe të qëndrueshme.
XS
SM
MD
LG