Ndërlidhjet

GAZË


Forcat izraelite kanë qëlluar sot një cak të dyshimtë palestinezë në qytetin e Gazës për të dytën ditë me radhë, duke lënduar disa njerëz.
Një zëdhënës i ushtrisë izraelite tha se helikopterët kanë qëlluar kundër zyrave të Brigadës së Martirëve, al-Aqsa. AI tha se janë qëlluar edhe zyrat e gazetës al-Resala për shkak se kanë nxitur dhunën dhe kanë transmetuar mesazhe të grupit militant Hamas dhe grupeve të tjera.
XS
SM
MD
LG