Ndërlidhjet

BUKURESHT


Të paktën shtatëmbëdhjetë persona vdiqën dhe disa të tjerë të tjerë u plagosën, pas shpërthimit aksidental të një kamioni që transportonte plehra azotike në Mikailesti të Rumanisë.
Ministri i shëndetësisë tha se numri i të vdekurve mund të rritet pasi që të lënduarit janë në gjendje shumë të rëndë shëndetësore.
XS
SM
MD
LG