Ndërlidhjet

TIRANË


Kreu i NATO-së Jaap de Hopp Scheffer sot pasdite do të vizitojë Tiranën. Pritet që në takimet me liderët shqiptarë të diskutojë rreth përgatitjeve për Samitin e Stambollit, ku Shqipëria pritet të marrë garancitë për një anëtarësim më të shpejtë në Aleancë. Ndërkohë, Scheffer gjatë qëndrimit të sotëm në Zagreb, ka thënë se Kroacia po bën një "progres mbresëlënës" në përgatitjet për anëtarësim në NATO dhe Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG