Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se forcat e saj kanë vrarë të paktën 100 milicë besnikë të klerikut shiit Moqtada al Sadr në Najaf, dhe më pak se 30 të tjerë "qytetin e Sadrit" në Bagdad.
Forcat amerikane dëshirojnë të arrestojnë al Sadrin para dorëzimit të pushtetit popullit të Irakut, më 30 qershor.
XS
SM
MD
LG