Ndërlidhjet

TEHERAN


Tetë ushtarët britanikë që u kapën në ujërat e Iranit, u janë dorëzuar diplomatëve të Britanisë në Iran, dhe trani janë duke u kthyer në vend.
Tetë pjesëtarët e Marinës Mbretërore u arrestuan pasi anijet e tyre kishin hyrë në pjesën iraniane të ujërave të lumit Shatt al-Arab, i cili në një pjesë të tij paraqet kufi me Irakun.
Zyrtarët britanikë thanë se anijet gabimisht e kishin kaluar vijën kufitare.
XS
SM
MD
LG