Ndërlidhjet

STRUGË


Një zjarrë, që nuk shkaktoi viktima në njerëz ka shpërthyer sot në Strugë në ndërtesën ku janë të vendosura selitë e partive Social-Demokrate dhe të VMRO-DPMNE-së. "Era e benzinës në këtë ndërtesë, tregon se ka të bëjë me zjarrëvënie", ka thënë Goran Pavlovski zëdhënës i policisë lokale në Strugë. Incidenti ndodhi vetëm dy ditë pasi që përkrahësit e këtyre dy partive janë kërcënuar se do ta shpallin Strugën qytet të pavarur.
XS
SM
MD
LG