Ndërlidhjet

GAZË


Tanket dhe buldozerët izraelitë sot hynë në kampin e refugjatëve palestinezë në Gaza dhe filluan t'i shkatërrojnë shtëpitë.
Burime të ushtrisë izraelite thanë se trupat po zhvillojnë "operacion të përqëndruar kundër infrastrukturës së terrorit në zonën".
Helikopterët izraelitë gjithashtu shkrepën dy raketa në kampin në jug të Gazës, por nuk ka raporte për viktima eventuale.
XS
SM
MD
LG