Ndërlidhjet

KABUL


Kombet e Bashkuara kanë bërë të ditur se nuk do të largojnë ekipin e tyre nga Afganistani, pavarësisht rritjes së dhunës kundër punonjësve të Kombeve të Bashkuara. Nga muaji maj 12 punonjës të komisioneve zgjedhore që po merren me organizimin e zgjedhjeve janë vrarë dhe 33 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG