Ndërlidhjet

DETROIT


Kandidati demokrat për president amerikan, John Kerry ka kritikuar sot të arriturat e presidentit George Bush duke thënë se ai ka dështuar në krijimin e vendeve të reja të punës. Në këtë aspekt, duke folur para përkrahësve të tij në Klubin ekonomik në Detroit, zoti Kerry ka thënë se "kjo është një presidencë që vazhdimisht arsyetohet" dhe që, siç u shpreh ai, ajo "asnjëherë nuk kishte gabuar". Zëdhënësi i fushatës së presidentit Bush, Steve Schmidt i ka hedhur poshtë këto kritika të zotit Kerry.
XS
SM
MD
LG