Ndërlidhjet

STRASBUR


Parlamenti Evropian ka selekturar listën e kandidatëve për çmimin vjetor "Sakharov" që i ndahet individëve apo grupeve që luftojnë për të drejtat e njeriut. Në mesin e kandidatëve janë organizata "Reporterët pa kufi", si dhe ish kryetari i Çekosllovakisë, Vaclav Havel.
Shpërblimi në vlerë prej 50 mijë eurosh do të ndahet në dhjetor në Strasbur.
XS
SM
MD
LG