Ndërlidhjet

PARIS


"Me vazhdimi e një situate të pasigurtë, mbajtja e zgjedhjeve në Irak është e pamundur" deklaroi mbreti jordanez Abdullah.
Gjatë qëndrimit të tij në Francë, mbreti Abdullah tha për mediat franceze se "aktualisht ekstremistët në Irak janë grupi i organizuar më së miri", dhe mund të fitojnë nëse zgjedhjet mbahen në këto rrethanat.
XS
SM
MD
LG