Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tre irakien janë vrarë pas një sulmi të militantëve drejtë konvojit të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në qytetin verior Mosul, ndërkaq katër ushtarë amerikanë janë plagosur.
Ndërkohë zyrtarë spitalorë njoftuan se tre trupa me koka të prera janë gjetur në dhe përreth qytetit Mosul, dy prej të cilëve janë irakien ndërkaq njëri mbetet i paidentifikuar.
Në zhvillime të tjera në Irak, ministri i Jashtëm britanik Jack Strou ka vizituar sot qytetin Kirkuk ku është takuar me zyrtarë lokalë.
XS
SM
MD
LG