Ndërlidhjet

MULLTAN – PAKISTAN


Së paku 40 vetë janë vrarë dhe mbi 100 janë plagosur kur një automjet-bombë ka shpërthyer në qytetin pakistanez Mulltan.
Ky sulm është i dyti brenda javës, derisa askush nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë.
Qindra forca policore dhe paraushtarake janë shpërndarë në qytet për të mbikqyrur xhamitë dhe shkollat fetare.
XS
SM
MD
LG