Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka informuar sot se janë gjetur 49 trupa të pajetë të ushtarëve të armatës së re të Irakut. Këta trupa janë gjetur në afërsi të qytetit Bakuba, që është në veri-lindje të Bagdadit. Zyrtari policor, gjeneral Walid al-Azavi mëtutje ka thënë se trupat ishin gjetur dje dhe sot.
XS
SM
MD
LG