Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy senatorë të Shteteve të Bashkuara janë shprehur të shqetësuar nga raporti se zyrtarët amerikanë të kundërzbulimit kanë transferimin fshehurazi dhjetra të arrestuar nga Iraku.
Duke folur në televizionin amerikan ABC, senatori republikan John McCain paralajmëroi kundër shkeljes së marrëveshjeve ndërkombëtare, që synojnë trajtimin njerëzor të të burgosurve dhe civilëve në kohë lufte.
Ndërkaq senatori demokrat Joseph Biden tha se departamenti i Drejtësisë ka nevojë për përmirësime.
XS
SM
MD
LG