Ndërlidhjet

PRAGË


Miliona njerës anembanë botës kanë pritur hareshëm vitin e ri, 2003 në bulevarde dhe sheshe, nën masa të pazakonëshme sigurie.
Kështu ka qenë në Tajms Squer të Nju Jorkut, tek porta e Brandenburgut në Berlin dhe nën Kupolën e mileniumit në Londër, sepse Trafalger Squer renovohet.
Ka patur edhe viktima nga fishekzjarret, si në Vera Kruz të Meksikës, ku kanë humbur jetën 37 njerës nga një shpërthim i fuqishëm i tyre.
XS
SM
MD
LG