Ndërlidhjet

NJU JORK


Në sheshin Times Square të Nju Jorkut në mesnatë ishin tubuar afro një milionë njerës që të presin ndërrimin e mot-moteve nën masa të forta, por diskrete sigurie.
Para fillimit të solmentitetit, presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u kishte bërë thirrje qytetarëve që të punojnë për ta mbajtur edhe më tej Amerikën “tokë të drejtësisë, lirisë dhe tolerancës”.
Presidenti George Bush ka shfaqur shpresën se tensionimet me Irakun mundë të zgjidhen paqësisht, sikurse edhe ato me Korenë Veriore.
XS
SM
MD
LG