Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara i ngarkuar për çështje të krimeve të luftës, Pierre-Richard Prosper ka deklaruar mbrëmë se Jugosllavia rrezikonë të humbë asistencën ekonomike Amerikane pas 31 marsit, nëse nuk arrestonë të akuzuarit për krime lufte, përfshirë edhe ish gjeneralin e serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq dhe të akuzuar të tjerë që gjenden në territorin e saj.
XS
SM
MD
LG