Ndërlidhjet

JERUSALEM


Anije të flotës detare të Izraelit, Shteteve të Bashkuar dhe Turqisë filluan manovrat në ujëtar e Mesdheut lindor, si pjesë e stërvitjeve vjetore për gjurmim dhe shpëtim midis tre vendeve.
Komandanti i njësitit izraelit, Rani Ben-Yehuda ka thënë se stërvitjet nuk janë të drejtuara kundër asnjë shoqërie rajonale.
XS
SM
MD
LG