Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite, të mbështetura nga helokopterë ndërmorën sulm kundër dy kampeve të refugjatëve palestinezë në Brezin e Gazës si pjesë e asajë që e quajnë betejë e vazhdueshme kundër terrorizmit.
“Gjurmojmë terroristët e njohur me duar të përgjakura, për armë, për vende ku sajohen projektilë që godasin kibucet dhe fshatrat tona në Brezin e gazës”, tha zëdhënësi i qeverisë izraelite, Avi Panzer.
XS
SM
MD
LG