Ndërlidhjet

DIARBEKIR


Familjarët kanë filluar të identifikojnë kufomat e 75 njerëzve që humbën jetën gjatë fatëkeqësisë së djeshme të aeroplanit të Turqisë, ndërkohë që pesë të mbijetuarit gjenden në spital.
Zyrtarët thonë se gjatë rrëzimit të aeroplanit janë vrarë edhe katër shtetas britanik dhe nuk dihet fati i një shteasi amerikan, i cili ka qenë në aeroplan.
Gjhithashtu sot, dy avionë ushtarakë të Turqisë janë ndeshur në mjegull të dendur gjatë një misioni trajnimi mbi hapsirën jugore të vendit, me ç,rast kanë humbur jetën katër pilotë.
XS
SM
MD
LG