Ndërlidhjet

PRAGË


Numri i viktimave nga moti i ftohtë në Evropë dhe Azi ka arritur në mbi 1 mijë.
Pesë vetë vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në rrugët e Moskës, ku deri tani janë shënuar 286 viktima.
Qindra të tjerë kanë humbur jetën në Poloni dhe vendet evropiane, ndërsa në Bangladesh, nga temperaturat e ulta, prej dhjetorit deri tani janë evidentuar 590 të vdekur.
XS
SM
MD
LG